Aktuality‎ > ‎

AMABILE na Opava Canat

přidáno: 7. 1. 2013 11:58, autor: Pavel Matějovský   [ aktualizováno 7. 1. 2013 12:01 ]

Na našich webových stránkách se dočtete nejen o pobíhajících akcích, ale i o mnohých úspěších studentů naší školy. Proto si dovolím připomenout úspěch našich Amabilek, který si převezly z celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů. Festival Opava Cantat se konal již po čtvrté
a účastnilo se ho 18 sborů. Střechu nad hlavou poskytlo všem účastníkům Mendelovo gymnázium v Opavě, kde se nás ujal sympatický Marek. Ten se stal našim průvodcem po celý festival. Velmi působivý dojem v nás zanechal večerní zahajovací koncert v kostele sv. Václava, kde atmosféru líbivých tónů dokreslovala architektura dominikánského kostela z 13. století.


                              

 

Druhý den byl ve znamení výchovných koncertů. Našim působištěm se stala ZŠ ve Slavkově, kde jsme si na uvítanou zazpívali spolu se žáky školy a jejich učiteli státní hymnu. Říká se, že hudba lidi spojuje, což v tomto případě bylo zcela jednoznačné. Na závěr celého repertoáru sboru vystoupily s malým překvapením letošní maturantky a předvedly s dramatizací písničku Pět ježibab. U dětí měla veliký úspěch. Večer na nás čekaly pěvecké dílny, kde jsme společně s ostatními sbory secvičily písně Hallelujah (G. F. Handel) a Gloria (A. Vivaldi).

    


V sobotu nastal ten pravý okamžik předvést naše umění před porotci. Měly jsme trému, ale nakonec jsme s úsměvem a dobrým pocitem opouštěly podium a již se těšily na večer, který pro nás byl ještě zahalen tajemstvím.


Závěrečný koncert byl vskutku famózní. Naše společné písně jsme zapěly v doprovodu orchestru opavských muzikantů. Následovalo tolik očekávané vyhlášení výsledků. Náš sbor získal zvláštní cenu poroty za interpretaci písně Ej, děvča orešanské. Spokojené a plné dojmů jsme se vydaly na cestu k domovu. Nutno ještě podotknout, že nás na festivalu doprovázely sbormistryně Alena Matějovská, dále paní profesorka Alena Lelková a bývalá absolventka naší školy Kateřina Killarová. Všechny tři byly pro nás morální podporou.

                       

                                                                                                                                 Simona Plíhalová, 4. A

 

Comments